Çalışma Prensiplerimiz

Muayenehanemize Gelmeden Önce Doktor-Hasta Arasındaki Güven İlişkimizi Şimdiden Kurabilmemiz İçin Bilmenizi İstediğimiz Çalışma Prensiplerimiz

Ağız-diş-çene cerrahı uzmanı olarak bizim için cerrahi müdahale ve muayene öncesinde hastanın tedaviye güvenerek bize ulaşması ile ön yargısız bir şekilde dişçi koltuğuna oturması çok önemlidir. Muayene öncesinde güven ilişkisini kurabilmek için hastalarımızın en çok korktuğu “Canım Acıyacak” ile ilgili kısmı çözmek için, öncelikle bütün aklınıza takılan soruları samimiyetle cevaplamayı çalışma prensiplerimizin başında tutarız. Çünkü ağız içinde var olan patolojinin tedavisi için cerrahi müdahale ne kadar önemli olursa olsun, hasta kendini zorunda ve mecburi hissetmemelidir. Ağız içinde müdahale edilecek olan bölgeye uygulanacak ilaç ve cerrahi tedavi anlaşılır bir dille anlatıldığında hastalarımız rahatlamakta ve korkularını yenerek moralini de yüksek tutmaya başlamaktadırlar. Buradaki moral yükselmesi hem iyileşme sürecini hızlandırırken hem de cerrahi açıdan yapılacak olan işlemin kalitesini de arttırmaktadır.

Dişçi Koltuğuna Oturduğumda Ya Tansiyonum veya Şekerim Oynarsa?

Hastalarımızın en çok korktuğu ve ne yazık ki toplumda belli bir yaştan sonra birçok kişide görmeye alışkın olduğumuz tansiyon ve şeker rahatsızlıkları, yoğun stres yaşandığı takdir de normal düzeylerinden daha yüksek ya da düşük bir şekilde hastaları o anda olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Muayenehanemize gelen hastalarımız özellikle tedavi konusunda kendilerini strese sokan konularda uzman hekim tarafından bilgilendirildikten sonra, ilaçlarını nasıl kullanacakları konusunda da doğru şekilde yönlendirilerek, gerekli görüldüğü takdirde ağız içine cerrahi müdahale yapılırken uzman bir hemşire tarafından şeker ve tansiyon kontrolü de sık sık tekrarlanarak hastalarımıza verdiğimiz değeri hissettirmeye çalışırız.

Dişçi Koltuğu Fobisi ve Yapılan İşlemlerle İlgili Hastaların Yanlış Bildiği Doğrular

Diş Çektirmek Canımı Acıtır mı?

Bir Keresinde Diş Hekimi Canımı Çok Yakmıştı. Ya Şimdi Yine Canım Yanarsa?

Maalesef ki toplumda birçok diş tedavisi görmüş olan hastanın ağzından aynı olumsuz cümleleri duyabilmekteyiz. Bunun için diş hekiminizin ve çene cerrahınızın kim olacağına karar vermeden önce onların çalışma prensiplerini ve tedavide ki yaklaşım biçimlerini iyice araştırmanızı öneririz. Her zaman belirttiğimiz gibi, can acısı en çok duyulan korku ve o anda yaşanan psikolojik gerginlikle yakından ilişkilidir. Bunun için biz çalışma prensipleri gereğimizce önce hastalarımızın korkularını üzerlerinden atmak için uzlaşmayı ve tedavi planını ayrıntılı bir şekilde konuşmayı tercih etmekteyiz.